7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-20
Carl Sebastian Olsson
Årsinkomst: Kolla Carls lön anonymt
Personnummer: 19970314-
Ålder: 29 år
Födelsedag: 14 mars 1997
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 20 januari
Stjärntecken: Fiskarna
Namnregistrering
Personnamn: Carl Sebastian Olsson
Förnamn: Carl Sebastian
Tilltalsnamn: Carl
Efternamn: Olsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2024-12-13
Gatuadress: Vintergatan 16
Postnummer: 904 21
Postort: Umeå
Distrikt: Teg
Församling: Tegs församling (248004)
Kommun: Umeå (2480)
Län: Västerbotten (24)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Carl
Carl Olsson är en 29 årig man och bosatt på Vintergatan 16 i Umeå. Hans bostad är ett kedjehus på 147 kvm . Han flyttade in på adressen den 13 december 2024 och har sammanlagt bott där i 1 år och 189 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Carl
Informationen om Carl kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Vintergatan 16
Registrerat på adressen
904 21 Umeå
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2019-10-30 (6 år) Ägare Lisa Viktorsson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2019-10-30 (6 år) | Lisa Viktorsson | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Carl kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Carl hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Carls bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Kedjehus
Boarea: 147 kvm
Byggår: 1966
Bolagsengagemang | 0 st
Carl har inga bolagsengagemang
Mer om Carl
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
29 år (och 98 dagar)
Födelsedag
14 mars (en söndag om 267 dagar)
Födelsedatum
1997-03-14 (en fredag för 10 690 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 30 år om 267 dagar (en söndag)
Carl Olsson är en 29 årig man och bosatt på Vintergatan 16 i Umeå. Hans bostad är ett kedjehus på 147 kvm . Han flyttade in på adressen den 13 december 2024 och har sammanlagt bott där i 1 år och 189 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Carls bostadsområde, på postnummer 904 21, är 476 463 kr per år och 2,65 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Umeå där Carls ingår. Carls lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 106.
Förutom Carl bor också Lisa Viktorsson på adressen. Där har hon bott i 1 år och 189 dagar sedan hon först registrerades där den 13 december 2024. På adressen finns också en hund registrerad som Carl inte är ägare till. Carl är inte gift.
Carls nästa födelsedag är om 267 dagar då han fyller 30 år. Hans namnsdag är om 214 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 30 år om 267 dagar (en söndag).
Namnet Sebastian är 'Latinskt helgonnamn (Sebastia´nus), urspr. ett grekiskt namn med bet. ’den vördade’'.
Carl har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Carl i Sverige Carl Bennet i Västra Frölunda, Carl Silfverschiöld i Sollebrunn och Carl Tuleus i Stockholm.
Informationen om Carl kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Carl Olsson
Var bor Carl?
Hur gammal är Carl?
Carl Olsson är 29 år gammal och föddes den 14 mars 1997. Han fyller 30 år den 14 mars.
Har Carl några bolagsengagemang?
Carl har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Carl några fordon?
Är Carl gift?
Carl är inte gift.
Vilket telefonnummer har Carl?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Carl.
Vilket stjärntecken har Carl?
Carl har stjärntecknet Fiskarna.
I vilken kommun är Carl folkbokförd?
Carl Olsson är folkbokförd i Umeå kommun.
Vilket län tillhör Carl?
Carl Olsson tillhör Västerbotten.
Vilken församling tillhör Carl?
Carl Olsson tillhör Tegs församling.