7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-19
Erik Olsson
Årsinkomst: Kolla Eriks lön anonymt
Personnummer: 19980920-
Ålder: 27 år
Födelsedag: 20 september 1998
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 18 maj
Stjärntecken: Jungfrun
Namnregistrering
Personnamn: Erik Olsson
Förnamn: Erik
Tilltalsnamn: Finns ej registrerat
Efternamn: Olsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2025-09-22
Gatuadress: Hornsgatan 13 B lgh 1201
Våning & dörr: 2 våningen, dörr 1 från vänster
Postnummer: 832 42
Postort: Frösön
Distrikt: Frösö
Församling: Frösö, Sunne och Norderö församling (238002)
Kommun: Östersund (2380)
Län: Jämtland (23)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om
Erik Olsson är en man på 27 år som bor på Hornsgatan 13 B lgh 1201 i Frösön. bostad är en lägenhet med 3 rum på 74 kvm . Där har han bott i 270 dagar sedan han flyttade in den 22 september 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om
Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Hornsgatan 13 B lgh 1201
Registrerat på adressen
832 42 Frösön
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Erik kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Erik hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Eriks bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 3
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 74 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1956
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 |
Mer om Erik
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
27 år (och 272 dagar)
Födelsedag
20 september (en söndag om 93 dagar)
Födelsedatum
1998-09-20 (en söndag för 10 134 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 30 år om 2 år och 93 dagar (en onsdag)
Erik Olsson är en man på 27 år som bor på Hornsgatan 13 B lgh 1201 i Frösön. bostad är en lägenhet med 3 rum på 74 kvm . Där har han bott i 270 dagar sedan han flyttade in den 22 september 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Eriks postnummer, 832 42, är medelinkomsten 337 797 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,99 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Erik och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Östersund där Erik ingår. Eriks lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 101.
Erik bor tillsammans med Alva Otterhed Bolin. Hon är en 24 årig kvinna som flyttade in den 22 september 2025 och har bott där totalt 270 dagar. Han är inte gift.
På Eriks nästa födelsedag fyller han 28 år. Den inträffar om 93 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 30 år om 2 år och 93 dagar (en onsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 333 dagar.
Namnet Erik är 'Nordiskt namn med bet. ’ensam härskare’'.
Erik har 1 bolagsengagemang (
Bostadsrättsföreningen Fanjunkaren nr 1
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Erik i Sverige Erik Liew i Västervik, Erik Berg Sijmons i Riddarhyttan och Erik Holstmark i Vinninga.
Informationen om Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Erik Olsson
Var bor Erik?
Hur gammal är Erik?
Erik Olsson är 27 år gammal och föddes den 20 september 1998. Han fyller 28 år den 20 september.
Har Erik några bolagsengagemang?
Erik har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Bostadsrättsföreningen Fanjunkaren nr 1 . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Erik några fordon?
Är Erik gift?
Erik är inte gift.
Vilket telefonnummer har Erik?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Erik.
Vilket stjärntecken har Erik?
Erik har stjärntecknet Jungfrun.
I vilken kommun är Erik folkbokförd?
Erik Olsson är folkbokförd i Östersund kommun.
Vilket län tillhör Erik?
Erik Olsson tillhör Jämtland.
Vilken församling tillhör Erik?
Erik Olsson tillhör Frösö, Sunne och Norderö församling.