7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-28
Erik Håkan Karl Lundqvist
Årsinkomst: Kolla Eriks lön anonymt
Personnummer: 20010214-
Ålder: 25 år
Födelsedag: 14 februari 2001
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 18 maj
Stjärntecken: Vattumannen
Namnregistrering
Personnamn: Erik Håkan Karl Lundqvist
Förnamn: Erik Håkan Karl
Tilltalsnamn: Erik
Efternamn: Lundqvist
Mellannamn:
Folkbokföring
Adressändring: 2026-04-17
Gatuadress: Stenshult 563
Postnummer: 473 91
Postort: Henån
Distrikt: Torp
Församling: Torps församling (142106)
Kommun: Orust (1421)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Erik
Erik Lundqvist är en 25 årig man och bosatt på Stenshult 563 i Henån. Hans bostad är en villa på 120 kvm . Han flyttade in på adressen den 17 april 2026 och har sammanlagt bott där i 72 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Erik
Informationen om Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Stenshult 563
Registrerat på adressen
473 91 Henån
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Erik kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Erik hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Eriks bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 120 kvm
Byggår: 1979
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 0,3 Vinst (MSEK) 0,1 |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2025 | 0,3 | 0,1 |
Mer om Erik
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
25 år (och 134 dagar)
Födelsedag
14 februari (en söndag om 231 dagar)
Födelsedatum
2001-02-14 (en onsdag för 9 265 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 30 år om 4 år och 231 dagar (en fredag)
Erik Lundqvist är en 25 årig man och bosatt på Stenshult 563 i Henån. Hans bostad är en villa på 120 kvm . Han flyttade in på adressen den 17 april 2026 och har sammanlagt bott där i 72 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Eriks bostadsområde, på postnummer 473 91, är 421 023 kr per år och 2,53 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Orust där Eriks ingår. Eriks lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 29.
Förutom Erik bor också Jennifer Becker på adressen. Där har hon bott i 72 dagar sedan hon först registrerades där den 17 april 2026. Erik är inte gift.
Eriks nästa födelsedag är om 231 dagar då han fyller 26 år. Hans namnsdag är om 324 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 30 år om 4 år och 231 dagar (en fredag).
Namnet Erik är 'Nordiskt namn med bet. ’ensam härskare’'.
Erik har 1 bolagsengagemang (
Jonas Lundqvist Entreprenad AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Erik i Sverige Erik Liew i Västervik, Erik Berg Sijmons i Riddarhyttan och Erik Holstmark i Vinninga.
Informationen om Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Erik Lundqvist
Var bor Erik?
Hur gammal är Erik?
Erik Lundqvist är 25 år gammal och föddes den 14 februari 2001. Han fyller 26 år den 14 februari.
Har Erik några bolagsengagemang?
Erik har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Jonas Lundqvist Entreprenad AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Erik några fordon?
Är Erik gift?
Erik är inte gift.
Vilket telefonnummer har Erik?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Erik.
Vilket stjärntecken har Erik?
Erik har stjärntecknet Vattumannen.
I vilken kommun är Erik folkbokförd?
Erik Lundqvist är folkbokförd i Orust kommun.
Vilket län tillhör Erik?
Erik Lundqvist tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Erik?
Erik Lundqvist tillhör Torps församling.