7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-29
Norton Benjamin Jonny Åbom
Årsinkomst: Kolla Nortons lön anonymt
Personnummer: 20020110-
Ålder: 24 år
Födelsedag: 10 januari 2002
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 28 december
Stjärntecken: Stenbocken
Namnregistrering
Personnamn: Norton Benjamin Jonny Åbom
Förnamn: Norton Benjamin Jonny
Tilltalsnamn: Norton
Efternamn: Åbom
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2023-08-14
Gatuadress: Brändströmsgatan 1 B lgh 1103
Våning & dörr: 1 våningen, dörr 3 från vänster
Postnummer: 803 24
Postort: Gävle
Distrikt: Gävle Heliga Trefaldighet
Församling: Gävle församling (218001)
Kommun: Gävle (2180)
Län: Gävleborg (21)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Norton
Norton Åbom är en man på 24 år som bor på Brändströmsgatan 1 B lgh 1103 i Gävle. Nortons bostad är en lägenhet med 1 rum på 26 kvm . Där har han bott i 2 år och 319 dagar sedan han flyttade in den 14 augusti 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Norton
Informationen om Norton kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Brändströmsgatan 1 B lgh 1103
Registrerat på adressen
803 24 Gävle
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Norton kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Norton hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Nortons bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 1
Kökstyp: Kokvrå
Boarea: 26 kvm
Bostadskategori: Studentbostad
Byggår: 1950
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 |
Mer om Norton
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
24 år (och 170 dagar)
Födelsedag
10 januari (en söndag om 195 dagar)
Födelsedatum
2002-01-10 (en torsdag för 8 936 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 30 år om 5 år och 195 dagar (en lördag)
Norton Åbom är en man på 24 år som bor på Brändströmsgatan 1 B lgh 1103 i Gävle. Nortons bostad är en lägenhet med 1 rum på 26 kvm . Där har han bott i 2 år och 319 dagar sedan han flyttade in den 14 augusti 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Nortons postnummer, 803 24, är medelinkomsten 424 830 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,42 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Norton och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Gävle där Norton ingår. Nortons lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 111.
Norton bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Han är inte gift.
På Nortons nästa födelsedag fyller han 25 år. Den inträffar om 195 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 30 år om 5 år och 195 dagar (en lördag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 182 dagar.
Namnet Benjamin är 'Hebreiskt namn med bet. ’söderns son’'.
Norton har 1 bolagsengagemang (
Bostadsrättsföreningen Lancetten nr 1 i Gävle
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Norton i Sverige Norton de Carvalho Otterud i Solna, Norton Wahlberg i Malmö och Norton Kindgren i Linköping.
Informationen om Norton kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Norton Åbom
Var bor Norton?
Hur gammal är Norton?
Norton Åbom är 24 år gammal och föddes den 10 januari 2002. Han fyller 25 år den 10 januari.
Har Norton några bolagsengagemang?
Norton har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Bostadsrättsföreningen Lancetten nr 1 i Gävle . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Norton några fordon?
Är Norton gift?
Norton är inte gift.
Vilket telefonnummer har Norton?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Norton.
Vilket stjärntecken har Norton?
Norton har stjärntecknet Stenbocken.
I vilken kommun är Norton folkbokförd?
Norton Åbom är folkbokförd i Gävle kommun.
Vilket län tillhör Norton?
Norton Åbom tillhör Gävleborg.
Vilken församling tillhör Norton?
Norton Åbom tillhör Gävle församling.