Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter har använt den här ytan för att berätta om sitt företag. Genom att utnyttja möjligheten att lägga in företagsinformation här kan du nå nya kunder.
Företagsuppgifter
2026-06-11
Här finner du aktuell information om AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG som juridisk person, dess registrering och historik, skatteuppgifter och verksamhetsbeskrivning. Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och våra egna insamlingar. Informationen kontrollerades senast 11 juni 2026.
Juridisk Person
Adress
Registrering
Skatteuppgifter
(VAT-nummer):
Svensk näringsgrensindelning SNI
47761 - Detaljhandel med blommor och andra växter, frön och gödselmedel
Verksamhetsbeskrivning
HANDEL MED BLOMMOR
Firmateckning
Firman tecknas ensam av
- komplementären
Ansvariga personer
2026-06-11
Uppgifter enligt Bolagsverket.
AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG har 3 registrerade ansvariga personer.
Här nedan hittar du information om vilka AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG ansvariga personer är, samt vem eller vilka deras ansvariga revisorer är. Vill du veta mer om någon av dessa individer kan du klicka på deras namn och se uppgifter som deras kontaktuppgifter och övriga bolagsengagemang.
Befattningshavare
Uppgifter om Befattningshavare saknas
Styrelse | 2 st
| Namn | Roll | Lön |
|---|---|---|
|
|
Kommanditdelägare | |
|
|
Komplementär |
Revisor | 1 st
| Namn | Roll | Lön |
|---|---|---|
|
Lön Kolla lön direkt |
Revisor | Kolla lön direkt |
Verklig huvudman
| Namn | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Lön |
|---|---|---|
|
Lön Kolla lön direkt |
25-50% | Kolla lön direkt |
|
Lön Kolla lön direkt |
25-50% | Kolla lön direkt |
Styrelsens könsfördelning
Uppgifter om Styrelsens könsfördelning saknas
Sveriges styrelsers könsfördelning
Uppgifter om Sveriges styrelsers könsfördelning saknas
Koncern
2026-06-11
AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG är ett dotterbolag som ingår i koncernen Aveny Blommor i Göteborg AB. Koncernen omfattar totalt 4 företag som tillsammans har 3 anställda och omsätter 8,0 MSEK om året.
Under koncernträdet finns information om samtliga bolag som ingår i koncernen och vem som ansvarar för dem. Klicka dig vidare i listan för att se mer information om respektive bolag.
För koncernmodern anges siffror enligt senaste årsredovisningen, dvs ej enligt koncernredovisningen.
Koncernmoderbolag
Moderbolag
Köp företagsrapporter
Ratsit Plus
Vill du veta mer om AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG?
Köp Anmärkningskontroll för 15 kr Köp Kreditupplysning för 69 kr Köp Registeringsbevis för 119 krEkonomi
2026-06-11
Det finns inget bokslut tillgängligt för detta bolag
Mer om AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG
2026-06-11
AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG registrerades 1989-05-17 och är registrerat som arbetsgivare Bolaget är också registrerat för F-skatt sedan 1995-01-01 och aktivt i momsregistret sedan 1995-01-01.
Kommanditdelägare i AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG är Aveny Blommor Kungsportsplatsen AB och komplementär är Aveny Blommor i Göteborg AB. Revisor för bolaget är Anna Cecilia Hedin.
AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG har organisationsnummer 916837-5369. AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG har säte i Göteborg. Det går bra att ta kontakt med AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG på adress Kungsportsavenyen 23, 411 36 Göteborg.
Läs mer om intressant företagsstatistik i Göteborg.
Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Bolagets fordon
2026-06-11
2 fordon registrerade på bolaget
Nissan Primastar (2013)
| Färg: Svart | Produktionsdatum: 2016-04-14 | Antal ägare: 4 |
| Status (datum): I trafik 2016-04-14 | Senaste besiktning: 2025-11-03 | Nästa besiktning: 2026-12-31 |
| Leasing: Nej | Reg.datum: 2016-04-14 | Chassityp: Skåpbil |
| Märke: Nissan | Modell, Modellår: 2013 |
Fordonstyp:
|
| Mätarställning: 154430 | Drivmedel: Diesel | Växellåda: Manuell |
| Hästkrafter: 84 | Miljöklass: | Draganordning: Ingen |
Renault Master (2010)
| Färg: Grå | Produktionsdatum: 2010-07-14 | Antal ägare: 2 |
| Status (datum): I trafik 2010-07-14 | Senaste besiktning: 2026-03-31 | Nästa besiktning: 2027-05-31 |
| Leasing: Nej | Reg.datum: 2014-04-28 | Chassityp: Skåpbil |
| Märke: Renault | Modell, Modellår: 2010 |
Fordonstyp:
|
| Mätarställning: 344720 | Drivmedel: Diesel | Växellåda: Manuell |
| Hästkrafter: 92 | Miljöklass: | Draganordning: Ingen |
Liknande bolag (SNI 4776)
2026-06-11
Upptäck företag som påminner om AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG. Listorna inkluderar bolag inom samma bransch (SNI 4776 – Detaljhandel med blommor och andra växter, gödselmedel samt små sällskapsdjur och sällskapsdjursfoder) och presenterar de största på nationell nivå, lokalt i kommunen, eller i närområdet.
Kontaktuppgifter
2026-06-11
AVENY BLOMMOR KOMMANDITBOLAG har 0 registrerade telefonnummer till sig och finns på 1 adress. Här hittar du detaljerade kontaktuppgifter till företaget och dess befattningshavare, samt karta och vägbeskrivning till deras adresser och alla dess arbetsställen.
| Addressuppgifter | |
| Adress: |
Kungsportsavenyen 23 411 36 Göteborg |
| Telefon: |
Hittar inga uppgifter |
| Gata: | Kungsportsavenyen 23 |
| Postnummer: | 41136 |
| Postort: | Göteborg |
| Län: | Västra Götalands län |
Karta & vägbeskrivning till Kungsportsavenyen 23
Alla arbetsställen
2026-06-11
| Huvudkontor: Företagets alla adresser, arbetsställen. | |
| Arbetsställe: | 32844839 |
| Besöksadress: | Kungsportsavenyen 23 |
| Postnummer: | 411 36 |
| Postort: | Göteborg |
| Län: | Västra Götalands län |
| Antal anställda: | 5-9 anställda |
| Telefonnummer: | |
| Arbetsställenummer: | 32844839 |
| SNI-kod: | 47761 - Detaljhandel med blommor och andra växter, frön och gödselmedel |
| Arbetsställen: 1 st ställen | |
Registrerat på adressen
2026-06-11
411 36 Göteborg