7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-12

Jens Ingemar Råsten

Årsinkomst: Kolla Jens lön anonymt

Personnummer: 19660305- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 60 år

Födelsedag: 5 mars 1966

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 29 mars

Stjärntecken: Fiskarna

Namnregistrering

Personnamn: Jens Ingemar Råsten

Förnamn: Jens Ingemar

Tilltalsnamn: Jens

Efternamn: Råsten

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2025-05-02

Gatuadress: Hjärnegatan 10 lgh 1502

Våning & dörr: 5 våningen, dörr 2 från vänster

Postnummer: 112 29

Postort: Stockholm

Distrikt: Kungsholmen

Församling: Västermalms församling (018019)

Kommun: Stockholm (0180)

Län: Stockholm (01)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Jens

Jens Råsten är en 60 årig man bosatt i Stockholm kommun. Han bor i en lägenhet med 2 rum på 74 kvm . Där har han bott i sammanlagt 1 år och 71 dagar sedan 2 maj 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Jens

Informationen om Jens kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Jens Råsten?

Vad tjänar Jens?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Jens
Kreditstatus?

Nyfiken på Jens Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Hjärnegatan 10 lgh 1502

Latitud: 59.332690   |   Longitud: 18.041138

Registrerat på adressen


Hjärnegatan 10 lgh 1502
112 29 Stockholm

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
LABRADOR RETRIEVER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2023-11-06 (2 år) Ägare Maria Råsten Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2023-11-06 (2 år) Maria Råsten Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Jens kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Jens hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Jens bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 2

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 74 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1929

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Nobina Fastigheter AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Extern VD Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 13,6 Vinst (MSEK) 29,4
Aktiebolag Aktiv
Extern VD 0 2024 13,6 29,4

Mer om Jens


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

60 år (och 129 dagar)

Födelsedag

05 mars (en fredag om 236 dagar)

Födelsedatum

1966-03-05 (en lördag för 22 044 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 9 år och 237 dagar (en onsdag)

Jens Råsten är en 60 årig man bosatt i Stockholm kommun. Han bor i en lägenhet med 2 rum på 74 kvm . Där har han bott i sammanlagt 1 år och 71 dagar sedan 2 maj 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Jens bostadsområde, på postnummer 112 29, har 0,84 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 763 540 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Stockholm där Jens ingår. Jens lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 59.

Jens bor tillsammans med en 60 årig kvinna vid namn Maria Råsten. Hon registrerades på adressen den 2 maj 2025, och har bott där totalt 1 år och 71 dagar. De har också en hund i bostaden som Jens inte är ägare till. Han är gift med Maria Råsten .

Vill du fira Jens födelsedag ska du gratulera honom om 236 dagar då han fyller 61 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 260 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 70 år om 9 år och 237 dagar (en onsdag).

Namnet Jens är 'Dansk form av Johannes'.

Jens har 1 bolagsengagemang ( Nobina Fastigheter AB ).

De tre mest eftersökta Jens i Sverige det senaste kvartalet är Jens Larsson i Enköping, Jens Byggmark i Nacka och Jens Pamp i Saltsjöbaden.

Informationen om Jens kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Jens Råsten